ارتقا تمدید خرید فروش واگذاری افزایش پایه‌های رتبه


با حصول اطمینان با عقد قرارداد (100 % تضمینی)
شرکت پونل، سعدابادی- 09122239825
سعیدی - 09122596137

رتبه بندی پیمانکاری چیست؟

رتبه بندی یک نوع معیار صلاحیت گذاری بر اساس استانداردهای تعریف شده است. به عبارتی دیگر، رتبه بندی شرکت های پیمانکاری، بررسی میزان توانایی شرکت (بر اساس نفرات و سوابق آن ها، تجربه‌ی کاری و توان مالی) است

ثبت علائم تجاری - برند

برند ترکیبی از نام، سمبل، نشانه، طرح، شعار یا علامت است که موجب شناسایی محصول و تمایز آن از سایر محصولات می شود.طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا، مارک، برند (brand ) یا نمانام ، یک نام ، عبارت ،طرح ،ویژگی ،نماد یا هر ویژگی دیگری است

ثبت شرکت ها

شرکت به عنوان یک الزام قانونی می بایست به ثبت برسد. چرا که هر شرکت تجارتی زمانی معتبر است و از نظر قانونی رسمیت دارد که به ثبت رسیده باشد. در واقع، ثبت شرکت وسیله ای است که بدین طریق دولت مقررات شرکت های تجارتی را کنترل می نماید...

اخذ جواز تاسیس

مجوز جواز تاسیس، موافقت اولیه ای است که به متقاضی انجام امور مونتاژ، تولید، طراحی آسانسور، فنی مهندسی و ... اجازه داده می شود تا نسبت به انجام فعالیت مذکور در محدوده ای که خود سازمان در نظر گرفته است فعالیت نماید.

ثبت تغییرات شرکت

شرکت ها بعد از ثبت، ممکن است نیازمند تغییراتی در رابطه با اساسنامه یا موارد خاص دیگر باشند. منظور از این تغییرات، به طور کل تمام تغییرات و تصمیمات شرکت می باشد که در طی مواردی نظیر مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده یا جلسات هیئت مدیره صورت می‌گیرد.

ارتقا و افزایش رتبه

شرکت هایی که قصد افزایش، ارتقاء و تمدید رتبه هایشان را دارند می توانند با ارائه کلیه مدارک، به این شرکت، با تعیین و تایید وضعیت موجود نسبت به این مهم اقدام کنند. بدیهیست که این مهم منوط به عقد قرارداد فی ما بین خواهد بود.

در باره ما


ثبت شرکت، خرید، فروش، ارتقاء، اخذ، تمدید، واگذاری و افزایش پایه‌های رتبه پیمانکاری - ساجات
در اسرع وقت و با حصول اطمینان، با عقد قرارداد (100 % تضمینی)
شرکت پونل، سعدابادی- 09122239825
سعیدی - 09122596137

ثبت شرکت، خرید، فروش، ارتقاء، اخذ، تمدید، واگذاری و افزایش پایه‌های رتبه پیمانکاری را از ما بخواهید تا در اسرع وقت و با حصول اطمینان از عقد قرارداد (100 % تضمینی) زیر نظر وکلای کار آزموده، خاطری آسوده داشته باشید.
شرکت پونل، سعدابادی- 09122239825

ثبت شرکت، خرید، فروش، ارتقاء، اخذ، تمدید

واگذاری و افزایش پایه‌های رتبه پیمانکاری، ساجات


شرکت پونل، با کادری مجرب و سابقه‌ی طولانی

در این مسیر آماده‌ی خدمت‌گزاری به سبک نوین

برای پیمانکاران عزیز می‌باشد.


شرکت پونل، سعدابادی- 09122239825

سعیدی - 09122596137

رتبه‌ها همگی ساجاتی - ساجاری بوده و منطبق با آخرین آئین نامه می‌باشد و اسم شرکت‌ها روی سایت می‌باشد . زمان اعتبار وکالت‌های مهندسین دو سال کامل و به روز می‌باشد . در صورت توافق مالی مهندسین بصورت چهارساله هم قابل تفویض می‌باشد.
خرید و فروش و ارتقاء رتبه پیمانکاری را از ما بخواهید تا در اسرع وقت و با حصول اطمینان از عقد قرارداد (100 % تضمینی) زیر نظر وکلای کار آزموده خاطری آسوده داشته باشید.

تعریف رتبه بندی و صلاحیت به طور کلی در واقع یک نوع مقیاس برای تعیین کیفیت وکمیت پیمانکاران برتر در ارائه خدمات و شرکت در مناقصات دولتی و خصوصی و پروژه ها می باشد.
رتبه های پیمانکاری با کمترین پایه از 5 آغاز و به پایه 1 ارتقا می یابد که برای اخذ پایه 5 به 375 امتیاز نیاز دارد که این امتیاز با مدرک و سابقه مهندسین زمینه و مرتبط به دست می آید یعنی برای اخذ رتبه پایه 5 نیاز به 1 مهندس با مدرک تحصیلی زمینه با 7 سال سابقه و یا دو نفر مهندس با هرکدام 3 سال سابقه مرتبط مورد نیاز می باشد. با ارتقاء پایه های درخواستی هرکدام از رشته های درخواستی فوق، این امتیاز افزایش می یابد برای پایه 4 امتیاز 750 و برای پایه 3 امتیاز 1200 و برای پایه 2 امتیاز 1800 و در نهایت برای پایه 1امتیاز 3000 مد نظر می باشد وهمچنین اظهارنامه مالیاتی و کارکرد شرکت بر اساس تخصص درخواستی در کدام رشته و پایه نیز برای ارتقا رتبه ها مطرح است که نحوه ی محاسبه این امتیازات و کارکرد ها در صورت تمایل شما توسط کارشناسان این مجموعه انجام می پذیرد . و این مجموعه در زمینه های تخصصی خود مخصوصا رتبه بندی و ثبت و تغییرات بسیار تخصصی عمل نموده و شما را با حد اقل زمان و هزینه ممکن به هدفتان میرساند.

رتبه مشاور مدرکی است که براساس مقررات آئین نامه به منظور اعلام صلاحیت مشاور از سوی سازمان برای ارائه خدمات مشاور صادر می شود.
سازمان، مشاوران را ، در پایه های "سه "، "دو" و "یک " در هر تخصص و همچنین پایه نهایی درگروههای تخصصی، تعیین صلاحیت مینماید.
هر مشاور میتواند با معرفی افسعدابادیواجد شرایط بر اساس ضوابط در تمامی تخصص ها و گروههای تخصصی و یا تکرار در تخصص احراز صلاحیت نماید.

مطالب مربوط

180. بررسی عملکرد و سود و زیان شرکت سهامی

تمامی شرکت‌های حقوقی باید برای خود یک روز را به عنوان سال مالی در نظر بگیرند  که در این روز عملکرد سود و زیان شرکت را برای یک سال انجام دهند. وظیفه رسیدگی به عملکرد سود و زیان شرکت بر عهده مجمع عمومی عادی می‌باشد. این مجمع با بررسی حساب‌های شرکت میزان سود و زیان را مشخص و همچنین در خصوص تقسیم سود احتمالی تصمیم گیری خواهد نمود.

 اما نحوه محاسبه سود و زیاد در شرکت به چه نحو می‌باشد؟

مازاد درآمد کسب شده بر هزینه‌های ایجاد شده در طول یک سال مالی را سود می‌نامند. اما اگر هزینه‌های انجام شده در یک سال مالی بیش از درآمد شرکت در همان سال باشد شرکت متحمل زیان شده است. در واقع در اصطلاح علم اقتصاد سود تفاوت درآمد بر هزینه است. سود را معمولا به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت طبقه بندی می‌کنند. در آمد شرکت رابطه مستقیم با سود و رابطه مخالف با زیان دارد.

سه فاکتور مهم در سود دهی شرکت عوامل زیر می‌باشند:

 • دستمزد و پاداش مدیران شرکت
 • بهره سرمایه گذاری در شرکت
 • خالص پرداختی که به موسسین و سهامداران می‌رسد.

انواع سود را می‌توان به شکل زیر نوشت:

 • سود دفتری
 • سود ناخالص
 • سود خالص
 • سود عادی
 • سود بهره برداری
 • سود احتمالی (روی کاغذ)
 • سود ذخیره شده و یا توزیع نشده

اما همانگونه که اشاره شد میزان هزینه اگر از میزان درآمد پیشی بگیرد شرکت ضرر داده است و زیان پذیرفته. به همین دلیل است که صاحبان شرکت برای جلوگیری از زیان اغلب در فکر کاهش هزینه‌ها به خصوص هزینه‌های تولید در شرکت می‌باشند.

انواع زیان هم به ترتیب زیر طبقه بندی می‌شوند

 • زیان خالص
 • مقدار ثابت زیان (زیانی که در بیمه مصطلح و جز حق بیمه قرار می‌گیرد)
 • نسبت زیان و مخارج

 صورتحساب سود و زیان

در صورتحساب سود و زیان چگونگی و نتیجه فعالیت‌های مالی شرکت در طول یک سال مالی می‌باشد که نشان دهنده نسبت  و میزان سود و زیان شرکت می‌باشد برای محاسبه سود و زیان باید از فرمول‌های زیر استفاده کرد:

هزینه‌های دوره مالی درآمد دوره مالی = سود  شرکت

درآمد‌های دوره مالی هزینه دوره مالی = زیان شرکت

صورتحساب سود و زیان شرکت خلاصه‌ای از درآمد‌ها و هزینه‌های یک دوره مالی در شرکت می‌باشد. این صورتحساب معمولا به دو طریق انجام می‌شود:

 • تک مرحله‌ای

در این روش ابتدا تمام درآمد‌ها جمع بندی و در ذیل آن تمام هزینه‌ها درج می‌شود و نهایتا با محاسبه آنها و تفاضل آنها سود و زیان را به دست می‌آورند. البته در این روش مالیات شرکت هم به عنوان هزینه در پایان باید از باقی مانده کسر شده مجددا کسر شود.

 • دو مرحله ای

در این روش درآمد‌های عملیات شرکت  در ادامه هزینه‌های عملیات شرکت درج می‌شود و از تفاضل آنها سود و زیان عملیات شرکت به دست می‌آید. در مرحله دوم درآمد‌ها و هزینه‌های غیر عملیاتی آورده و تفاضل آنها بررسی و سود و زیان مشخص می‌شود.

صورتحساب سود و زیان شرکت را صورتحساب درآمد و یا صورتحساب عملیات هم می‌نامند. این سود و زیان شرکت است که  برای شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و نتیجه فعالیت یک شرکت سهامی را در طول یک سال نشان می‌دهد و می‌تواند برای ادامه مسیر شرکت و هدف گذاری‌های بعدی بسیار تعیین کننده باشد.

هدف از بررسی سود و زیان شرکت به غیر از اینکه توضیح دهنده میزان دست آورد شرکت در طول یک سال مالی می‌باشد هدف‌های دیگری را هم دنبال خواهد کرد که شرکت باید قانونا به آنها بپردازد.

 • تصویب حساب‌های شرکت

طبق لایحه قانونی 1347 همه شرکت‌ها موظفند مقررات و زمان بندی  ویژه و درستی تحت ضرورت‌های مالی وضع شده داشته باشند. مقرراتی که در ان طرز تنظیم حساب ها، فعالیت مدیران قبل از برگزاری مجمع عمومی سهامداران و تضمین مجمع عمومی درباره تصویب حساب‌های شرکت و گزارش مالی را در بر گرفته باشد.

در پایان سال مالی شرکت هیئت مدیره باید  صورت دارایی و بدهی‌های شرکت و همچنین بیلان مالی  شرکت را به همراه حساب عملکرد سود و زیان شرکت  به همراه صورت وضعیتی پیرامون شرایط فعلی و عملیاتی شرکت برای ارائه گزارش  سال مالی  تهیه نموده و  طبق ماده 232 لایحه قانونی سال 1347 پس از تهیه موارد نامبرده شده گزارش نماید. در ترازنامه شرکت باید تعهدات شرکت به همراه قید مبلغ دقیق تعهدات و ضمانت‌ها آورده شود.

تمامی بررسی سود و زیان شرکت باید مطابق با صورتحساب عملکرد سود و زیان قبلی یعنی سال مالی گذشته انجام شود و اگر قرار است تغییراتی در این روشها اعمال شود باید به هر دو روش صورتحساب سود و زیان تهیه و پس از ارائه گزارش به هر دو شکل مجمع عمومی می‌تواند نسبت به تغییرات پیشنهادی مصوبه‌ای ارائه نماید.

ترازنامه شرکت صورتحسابی است که تعیین کننده وضعیت مالی شرکت در تاریخی مشخص است. ترازنامه باید در پایان سال مالی بسته شود. این ترازنامه اطلاعاتی را در خصوص  میزان دارایی، بدهی، حقوق مالی سهامداران  و. . را باید به خوبی تعیین نموده باشد. تحول عملیاتی شرکت با بررسی و مقایسه ترازنامه‌ها بصورت سالیانه می‌باشد  لذا باید اطلاعات ارائه شده دقیق و بدون ابهام باشد. این ترازنامه است که باعث اعتبار بالاتر شرکت در نزد سهامدارن و همچنین طلبکاران شرکت می‌شود چرا که سهامداران میزان سهام واقعی خود را متوجه خواهند شد و طلبکاران از روند صحیح و قانونی شرکت اطمینان حاصل می‌نمایند.

همچنین در لایحه قانونی سال 1347 و در ماده 234 به روشنی تاکید شده است که باید در ترازنامه شرکت  استهلاک اموال و اندوخته‌های لازم و مورد نیاز و ضروری شرکت هم آورده شود. همچنین باید ذخیره شرکت برای ثبات مالی و ارائه دارایی شرکت برای انجام تعهدات و شرکت در معامله‌های جدید و همچنین مطالبات مشکوک الوصول و هزینه‌های احتمالی  نیز باید رعایت شود.

در صورتحساب سود و زیان شرکت دو ستون درج می‌شود به عنوان بستانکار و بدهکار. در ستون بستانکار درامد‌های شرکت و در ستون بدهکار  هزینه‌های شرکت آورده می‌شود. تفاوت این دو ستون تعیین کننده سود و زیان شرکت می‌باشد. اگر ستون بستانکار بیشتر باشد شرکت سود داشته و اگر قسمت بدهکار بیشتر باشد شرکت زیان داده است.

همچنین در ماده 232 لایحه قانونی 1347 قید شده است که هیئت مدیره وظیفه دارد قبل از تشکیل مجمع عمومی  صورتحساب‌ها را به همراه گزارشی از  وضعیت کلی شرکت  برای گزارش در مجمع تهیه نماید. صورتحساب‌های شرکت باید حداقل 20 روز مانده به تشکیل جلسه مجمع عمومی در اختیار بازرسان برای بررسی و اعلام نظر قرار گرفته باشد.  

تشکیل مجمع عمومی سالانه باید در اساسنامه مشخص و قید شده باشد اما اعضاء هیئت مدیره شرکت‌های سهامی  مجاز خواهند بود تا نهایتا 6 ماه بعد این برای تشکیل این جلسه اقدام نمایند. نهایتا مجمع عمومی باید گزارشات را شنود و بررسی نموده و ترازنامه و صورتحساب‌های سود و زیان را ملاحظه نماید. همچنین باید گزارش بازرسین نیز در همین جلسه ارائه شود  و در خصوص شرایط شرکت و تصویب گزارشات اقدام شود.

پس از تصویب صورتحساب‌ها و گزارشات ارائه شده مجمع باید در خصوص تقسیم سود و زیان شرکت تصمیم گیری نموده و تمامی این موارد باید صورتجلسه شود. صورتجلسه تصویب  ترازنامه و صورتحساب سود و زیان باید پس از تصویب در مجمع عمومی و دریافت امضاء کلیه اعضاء به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شود در غیر اینصورت مدیران بنا بر استناد به ماده 243 لایحه قانونی 1347 متخلف محسوب می‌شوند.

 

 • تقسیم سود

برای تخصیص سود وجود سود و برآورد ان و اثبات آن شرط لازم می‌باشد. شرکتی که سودی نداشته باشد نمی‌تواند چیزی را برای تقسیم ارائه نماید.

سودی که شرکت می‌تواند نسبت به تخصیص و تقسیم ان اقدام نماید سود خالص شرکت می‌باشد. سود خالص از  میزان سود به دست آمده در محاسبات سال مالی منهای اندوخته قانونی  و مورد نیاز شرکت و همچنین با کسر میزان زیان‌های سال‌های قبل در صورت وجود به دست می‌آید. همچنین شرکت می‌توان در راستای نیاز‌های پیش بینی نشده شرکت و همچنین  به دلیل نیاز به تقسیم سود  سال‌های قبل که انجام نشده است میزانی از سود شرکت را اندوخته نماید.

با محاسبه ترازنامه و براورد حساب‌های سود و زیان شرکت  و کسر موارد قانونی و استهلاکات و ذخیره‌ها سود خالص شرکت به دست می‌آید. سود خالص سال مالی با استناد به همان سال محاسبه خواهد شد. اما قانون شرکت‌های سهامی را مکلف کرده است که مقداری از سود حاصله در سال مالی را به عنوان انوخته قانونی ذخیره نمایند. پس از جبران زیان‌های سال‌های قبل باید یک بیستم سود باقی مانده به عنوان ذخیره قانونی شرکت در نظر گرفته شود. این اندوخته قانونی باید تا به یک دهم رسیدن سرمایه شرکت ادامه یابد و پس از آن می‌تواند این موضوع اختیاری فرض شود.

اما شرکت می‌تواند به غیر از اندوخته قانونی مقداری از سود شرکت را هم به عنوان اندوخته اختیاری در حساب شرکت ذخیره نماید و قانون این اجازه را به مجمع عمومی داده که در صورت تصویب این اقدام را انجام دهند. اندوخته اختیاری تنها با تصویب مجمع عمومی قانونی می‌شود و این مجمع می‌تواند با اتفاق نظر رای به ذخیره مقداری از شود به جای تقسیم آن نزد حساب شرکت کند. اما ذکر این نکته ضروری است که  باید حداقل 10 درصد از سود بین سهامداران تقسیم شود.

به موجب ماده 240 لایحه قانونی 1347 مجمع عمومی پس از اینکه صورتحساب‌های مالی و ترازنامه را تصویب نمود  می‌تواند اجازه تقسیم مقداری از سود را در بین سهامدارن بدهد. حتی مجمع عمومی در صورت تصویب می‌تواند مقداری از اندوخته شرکت را هم به عنوان سود بین سهامداران تقسیم نماید  که در این صورت باید اعلام شود که میزان سود قابل تقسیم از کدام یک از اندوخته‌ها باید انجام شود.

مجمع عمومی همچنین مختار خواهد بود که تصمیم گیری نماید که سود اختصاص نیافته به صاحبان سهام فورا به انها پرداخت شود و یا تاریخی که سود پرداخت می‌شود و شروع به پرداخت شدن می‌شود را مشخص نماید. پس از اینکه مجمع تصویب نمود که سود به صاحبان شرکت تخصیص یابد در واقع سهامداران شرکت را طلبکار شرکت کرده است و باید به میزان تعیین شده و در زمان مشخص شده این سود به آنها از طرف شرکت پرداخت شود. این تاریخ می‌تواند حداکثر تا 8 ماه تعیین شود. طلب سهامدارن شرکت در صورت ورشکستگی شرکت از آنها برطرف نخواهد شد و شرکت حتی در زمان ورشکستگی باید سود تعیین شده و تصویب شده را به سهامدارن پرداخت کند.

بررسی حساب‌های سود و زیان شرکت در تاریخ مشخص شده برای شرکت الزامی است و همچنین باید ترازنامه شرکت تنظیم شود. هر چند این فرآیند مختص خود شرکت می‌باشد ولی بهتر است برای انجام محاسبات دقیق سود و زیان از مشاروان حقوقی صاحب صلاحیت شرکت ما در کنار خود بهره ببرید تا در انجام این موارد دچار اشتباهات رایج محاسباتی و مشکلات قانونی و حقوقی نشوید.