ارتقا تمدید خرید فروش واگذاری افزایش پایه‌های رتبه


با حصول اطمینان با عقد قرارداد (100 % تضمینی)
شرکت پونل، آبادی - 09122239825
سعیدی - 09122596137

رتبه بندی پیمانکاری چیست؟

رتبه بندی یک نوع معیار صلاحیت گذاری بر اساس استانداردهای تعریف شده است. به عبارتی دیگر، رتبه بندی شرکت های پیمانکاری، بررسی میزان توانایی شرکت (بر اساس نفرات و سوابق آن ها، تجربه‌ی کاری و توان مالی) است

ثبت علائم تجاری - برند

برند ترکیبی از نام، سمبل، نشانه، طرح، شعار یا علامت است که موجب شناسایی محصول و تمایز آن از سایر محصولات می شود.طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا، مارک، برند (brand ) یا نمانام ، یک نام ، عبارت ،طرح ،ویژگی ،نماد یا هر ویژگی دیگری است

ثبت شرکت ها

شرکت به عنوان یک الزام قانونی می بایست به ثبت برسد. چرا که هر شرکت تجارتی زمانی معتبر است و از نظر قانونی رسمیت دارد که به ثبت رسیده باشد. در واقع، ثبت شرکت وسیله ای است که بدین طریق دولت مقررات شرکت های تجارتی را کنترل می نماید...

اخذ جواز تاسیس

مجوز جواز تاسیس، موافقت اولیه ای است که به متقاضی انجام امور مونتاژ، تولید، طراحی آسانسور، فنی مهندسی و ... اجازه داده می شود تا نسبت به انجام فعالیت مذکور در محدوده ای که خود سازمان در نظر گرفته است فعالیت نماید.

ثبت تغییرات شرکت

شرکت ها بعد از ثبت، ممکن است نیازمند تغییراتی در رابطه با اساسنامه یا موارد خاص دیگر باشند. منظور از این تغییرات، به طور کل تمام تغییرات و تصمیمات شرکت می باشد که در طی مواردی نظیر مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده یا جلسات هیئت مدیره صورت می‌گیرد.

ارتقا و افزایش رتبه

شرکت هایی که قصد افزایش، ارتقاء و تمدید رتبه هایشان را دارند می توانند با ارائه کلیه مدارک، به این شرکت، با تعیین و تایید وضعیت موجود نسبت به این مهم اقدام کنند. بدیهیست که این مهم منوط به عقد قرارداد فی ما بین خواهد بود.

در باره ما


ثبت شرکت، خرید، فروش، ارتقاء، اخذ، تمدید، واگذاری و افزایش پایه‌های رتبه پیمانکاری - ساجات
در اسرع وقت و با حصول اطمینان، با عقد قرارداد (100 % تضمینی)
شرکت پونل، آبادی - 09122239825
سعیدی - 09122596137

ثبت شرکت، خرید، فروش، ارتقاء، اخذ، تمدید، واگذاری و افزایش پایه‌های رتبه پیمانکاری را از ما بخواهید تا در اسرع وقت و با حصول اطمینان از عقد قرارداد (100 % تضمینی) زیر نظر وکلای کار آزموده، خاطری آسوده داشته باشید.
شرکت پونل، آبادی - 09122239825

ثبت شرکت، خرید، فروش، ارتقاء، اخذ، تمدید

واگذاری و افزایش پایه‌های رتبه پیمانکاری، ساجات


شرکت پونل، با کادری مجرب و سابقه‌ی طولانی

در این مسیر آماده‌ی خدمت‌گزاری به سبک نوین

برای پیمانکاران عزیز می‌باشد.


شرکت پونل، آبادی - 09122239825

سعیدی - 09122596137

رتبه‌ها همگی ساجاتی - ساجاری بوده و منطبق با آخرین آئین نامه می‌باشد و اسم شرکت‌ها روی سایت می‌باشد . زمان اعتبار وکالت‌های مهندسین دو سال کامل و به روز می‌باشد . در صورت توافق مالی مهندسین بصورت چهارساله هم قابل تفویض می‌باشد.
خرید و فروش و ارتقاء رتبه پیمانکاری را از ما بخواهید تا در اسرع وقت و با حصول اطمینان از عقد قرارداد (100 % تضمینی) زیر نظر وکلای کار آزموده خاطری آسوده داشته باشید.

تعریف رتبه بندی و صلاحیت به طور کلی در واقع یک نوع مقیاس برای تعیین کیفیت وکمیت پیمانکاران برتر در ارائه خدمات و شرکت در مناقصات دولتی و خصوصی و پروژه ها می باشد.
رتبه های پیمانکاری با کمترین پایه از 5 آغاز و به پایه 1 ارتقا می یابد که برای اخذ پایه 5 به 375 امتیاز نیاز دارد که این امتیاز با مدرک و سابقه مهندسین زمینه و مرتبط به دست می آید یعنی برای اخذ رتبه پایه 5 نیاز به 1 مهندس با مدرک تحصیلی زمینه با 7 سال سابقه و یا دو نفر مهندس با هرکدام 3 سال سابقه مرتبط مورد نیاز می باشد. با ارتقاء پایه های درخواستی هرکدام از رشته های درخواستی فوق، این امتیاز افزایش می یابد برای پایه 4 امتیاز 750 و برای پایه 3 امتیاز 1200 و برای پایه 2 امتیاز 1800 و در نهایت برای پایه 1امتیاز 3000 مد نظر می باشد وهمچنین اظهارنامه مالیاتی و کارکرد شرکت بر اساس تخصص درخواستی در کدام رشته و پایه نیز برای ارتقا رتبه ها مطرح است که نحوه ی محاسبه این امتیازات و کارکرد ها در صورت تمایل شما توسط کارشناسان این مجموعه انجام می پذیرد . و این مجموعه در زمینه های تخصصی خود مخصوصا رتبه بندی و ثبت و تغییرات بسیار تخصصی عمل نموده و شما را با حد اقل زمان و هزینه ممکن به هدفتان میرساند.

رتبه مشاور مدرکی است که براساس مقررات آئین نامه به منظور اعلام صلاحیت مشاور از سوی سازمان برای ارائه خدمات مشاور صادر می شود.
سازمان، مشاوران را ، در پایه های "سه "، "دو" و "یک " در هر تخصص و همچنین پایه نهایی درگروههای تخصصی، تعیین صلاحیت مینماید.
هر مشاور میتواند با معرفی افآبادی واجد شرایط بر اساس ضوابط در تمامی تخصص ها و گروههای تخصصی و یا تکرار در تخصص احراز صلاحیت نماید.

مطالب مربوط

179. شرایط ثبت شرکت

به اجتماع دو تا چند نفر به عنوان شریک در راستای تحقق موضوعی و رسیدن به هدفی در قالب یک مجموعه اقتصادی شرکت می‌گویند. اصولا برای داشتن یک فعالیت اجتماعی و اقتصادی الزامی برای ثبت شرکت وجود ندارد و همه افراد می‌توانند برای این هدف مسیری را انتخاب نمایند. برخی با کار برای دیگران و برخی در قالب مشاغل جز به فعالیت اقتصادی و برخی هم در شرکت‌های دولتی و یا خود دولت به امور اقتصادی کشور کمک می‌کنند.

ولی برای داشتن یک شخصیت حقوقی و به منظور دستیابی به آرمان‌ها و اهداف کلان‌تر و به دنبال آن سود و اعتبار بیشتر و همچنین داشتن استقلال کاری و استفاده از مزایای مختلف، ثبت شرکت یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای افراد متخصص و صاحب دانش و ایده می‌باشد.

برای ثبت شرکت در ایران و یا سایر کشور‌های دیگر باید مطابق با قوانین و مقررات موجود اقدام نمود و بدون انجام تشریفات قانونی نمی‌توان به شخصیت مورد نظر دست یافت و وجهه فرد نمی‌تواند حقوقی قانونی باشد.

در ایران قانون تجارت 7 نوع شرکت را تعریف می‌کند که عبارتند از:

شرکت‌های سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی

در کل این شرکت‌ها در سه قالب جداگانه نیز تقسیم بندی می‌شوند که به آنها شرکت‌های سرمایه، شرکت‌های اشخاص و شرکت تعاونی گفته می‌شود.

به ثبت رساندن شرکت در ایران یک فرآیند اختیاری و با تعامل و قراردادی فیمابین، بین دو تا چند نفر بصورت شرکا سهامی و یا بصورت سهم الشرکه‌ای و یا تلفیقی از هر دو می‌باشد اما در برخی از مواقع ممکن است شرکت بصورت اجباری هم تشکیل شود.

شرکت‌هایی که بصورت اختیاری شکل می‌گیرند همانگونه که اورده شد طبق قراردادی فی ما بین دو تا چند نفر به عنوان شریک انجام می‌گیرد. این افراد قسمتی از سرمایه خود را بصورت ارادی و با خواست قلبی برای انجام موضوعی مورد توافق با سایر شرکا در شرکت در میان گذاشته و در سود و زیان این اجتماع یا شرکت شریک می‌شوند. این شرکا حتی می‌توانند با قبول مسئولیت‌هایی در این شرکت به عنوان فردی کاردان در شرکت فعالیت نمایند.

البته آورده شرکا برای تشکیل شرکت همیشه نمی‌تواند وجه نقد باشد و گاها شرکا با آورده‌ای غیر نقدی مانند ملک، طلا، ماشین آلات و. .. سهم خود را در شرکت پرداخت می‌نمایند و به این صورت در شرکت سهامدار و یا سهم الشرکه دار می‌شوند که باید توسط خود موسسین در شرکت‌های اشخاص و توسط کارشناس رسمی دادگستری در شرکت‌های سهامی این آورده تقویم و به سهام یا سهم الشرکه تبدیل شود.

اما در شرایطی هم ممکن است شراکت در شرکت بصورت قهری و یا اجباری انجام پذیرد که البته احتمال این موضوع بسیار کم است.   مثلا ممکن است یکی از شرکا از دنیا برود و در این صورت با تعیین تکلیف میراث این فرد سهام و یا سهم الشرکه او در بصورت قانونی و طبق اساسنامه به وارثین خواهد رسید و این یک نوع شراکت در شرکت محسوب می‌شود که از روی میل و انگیزه قبلی نیست و شریک می‌تواند پس از تعیین تکلیف دارایی‌های خود در شرکت،  میزان سهام خود و یا سهم الشرکه خود را به یکی دیگر از اعضا با توافق فی ما بین و همچنین در شرکت‌های غیر از سهامی عام با توافق مجامع واگذار نماید.  

یا با ترکیب و امتزاج غیر ارادی اموال دو یا چند نفر  بدون اطلاع آنها و یا به دلیل سرقت آنها نیز  نوعی شراکت بدون میل قبلی و خواست باطنی می‌باشد.

اما شرط اصلی تشکیل شرکت توافق و عقد قراردادی بین شرکا و سهامداران می‌باشد که این قرار داد باید با استناد به قوانین و مقررات حقوقی و قانونی و به شکل صحیح تنظیم شود.   برای این منظور قانون تنها قراردادهایی را مورد قبول خود قرار خواهد داد که شرایط زیر را داشته باشند:

این قرار داد باید با رضایت و تمایل دو نفر تا چند نفر به عنوان شریک  و با نیت درست انجام پذیرد. در عقد قرار داد بین شرکا نباید اجباری در میان بوده و همه شرکا باید با اطلاع کامل از میزان سهم و سود و زیان و با رضایت قلبی  این قرارداد را امضاء کرده باشند. اگر به هر دلیل ثابت شود که هر یک از شرکا با اجبار و یا بدون اطلاع از شرایط شرکت و یا از روی عدم آگاهی تن به این قرار داد داده است قرار داد از اعتبار ساقط خواهد بود.

منظور از سلامت عقل و اهلیت و صلاحیت  داشتن شرایطی مشخص در بین شرکا می‌باشد. تمامی افراد شریک باید  دارای سن قانونی بوده و از سلامت عقلی کافی و بینش صحیحی برخوردار باشند  و چنانچه هر یک از شرکا  به بلوغ فکری و اجتماعی و عقلی لازم نرسیده باشد نمی‌تواند به عنوان یکی  از شرکا یا سهامداران شرکت  و به عنوان موسس اقدام به عقد قرار داد برای ثبت شرکت بنماید. تنها در صورتی می‌توانند این افراد  به عنوان شریک و طرف قرار داد اهلیت داشته باشند که از طرف آنها قیم و وکیلی این قرار داد را امضاء نماید که از نظر قانون معتبر و واجد صلاحیت باشد.

قرار داد باید مشخص و صریح باشد و از ابهام گویی و دوگانه گویی در ان جلوگیری شده باشد  در غیر اینصورت قرارداد پذیرفته نخواهد بود و باطل است.

موضوعاتی که از نقطه نظر قانونی خلاف و نامشروع و غیر قانونی باشند و در قانون تجارت ایران هم منع شده باشند نمی‌توانند عنوان قرار داد باشند.

برای ثبت شرکت پارامتر‌هایی به عنوان اصل وجود دارند که نبود آنها ماهیت شرکت را بی معنی خواهد کرد و در واقع تا این شرایط محقق نشود شرکت شکل نخواهد گرفت. در زیر به این شرایط که لازمه اصلی شرکت هستند اشاره خواهد شد.

شرکت یک امر مشارکتی و  اجتماع پذیر است  بنابر این طبق تاکید قانون باید حداقل تعداد مورد نظر برای ثبت شرکت رعایت شود. به این منظور باید برای شرکت‌های سهامی عام حداقل 5، برای شرکت‌های سهامی خاص حداقل 3 ، برای شرکت‌های شرکت‌های تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت نسبی حداقل دو و برای تعاونی‌ها هم باید حداقل 7 نفر با هم برای ثبت شرکت مشارکت و همکاری نمایند. این حداقل‌هایی است که در قانون تعریف شده و هیچ اشاره‌ای در خصوص حداکثر به میان نیامده و این مشارکت می‌تواند طیف گسترده‌تر و زیادی را در بر بگیرد.

هر شرکتی برای اینکه بتواند به موضوع ثبتی خود جامع عمل بپوشاند باید سرمایه‌ای را داشته باشد. این سرمایه در شرکت‌های سهامی تعیین شده و باید حداقل در شرکت‌های سهامی عام 500 هزار تومان و در شرکت‌های سهامی خاص 100 هزار تومان سرمایه در نظر گرفته شود. ولی برای شرکت‌های اشخاص با توجه به اینکه اعتبار اصلی این شرکت‌ها خود افراد هستند معمولا میزان سرمایه الزامی نیست. ولی در هر صورت همکاری بین شرکا با آورده‌های نقدی و غیر نقدی آنها به عنوان سرمایه شرکت محقق خواهد شد.

شرکت‌ها به دنبال هدف و موضوع فعالیتی ثبت می‌شوند و باید این موضوع با همکاری و مشارکت کلیه شرکا انجام پذیرد. شرکتی که فقط ثبت شود و فعالیتی نداشته باشد وجهه اصلی خود را نخواهد داشت و با اعتراض هر یک از شرکا منحل خواهد شد.

هر شرکتی پس از ثبت دارای یک شخصیت حقوقی مشخص و معتبر می‌باشد. این شخصیت مربوط به شرکت می‌باشد و از نقطه نظر قانون با شرکا شخصیت مشترکی ندارد  و راسا دارای حقوق و تکالیفی می‌باشد که باید به آنها عمل نماید شرکت در قبال شرکا، سهامدارن و سهم الشرکه داران و همچنین ذی نفعان و مشتریان وظایفی داشته و مستقل از آنها حساب می‌شود.

تمامی آورده‌های شرکا در شرکت در زمانی که به سرمایه شرکت تبدیل شد دیگر متعلق به فرد نخواهد بود و سرمایه شرکت تلقی خواهد شد. اما در قبال این آورده شرکا سهام و یا سهم الشرکه دریافت خواهند کرد که به تناسب آن باید از سود شرکت بهره‌مند شده و در صورت خسران و به وجود آمدن تعهدی برای شرکت به میزان سهام و سهم الشرکه خود از این ضرر سهم خواهند داشت.

پس از عقد قرارداد  و تعیین تکلیف میزان سهم هر یک از شرکا و نحوه تقسیم سود و زیان و همچنین موضوعاتی مانند موضوع شرکت، شرایط انحلال شرکت، شرایط مورد نیاز برای تغییرات و. .. در اساسنامه شرکت و  تهیه اظهار نامه ودر صورت نیاز تنظیم شرکتنامه برای ثبت شرکت باید موسسین شرکت جلسه ابتدایی موسوم به مجمع عمومی موسسین را برگزار نموده و نفرات مدیر در شرکت و بازرسین مورد نیاز را مشخص نمایند  و مستندات شرکت را با رضایت قلبی و بصورت جمعی امضاء و تایید می‌نمایند. در پای همه مستندات باید امضاء همه شرکا و موسسین باشد.

سپس هیئت مدیره تشکیل جلسه خواهد داد و از بین خود رئیس  هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره  و مدیر عامل را تعیین و معرفی می‌نمایند. صورتجلسه جلسان مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره باید برای ثبت شرکت تنظیم شده و امضاء همه مدیران  و موسسین دریافت شده باشد.

 • رضایت قلبی طرفین برای ایجاد و تاسیس شرکت
 • سلامت عقل، اهلیت و صلاحیت شرکا باید اثبات شود:
 • شفافیت در موضوع قرار داد
 • موضوع و هدف قرار داد باید کاملا قانونی باشد
 • حداقل تعداد تعیین شده شرکا در قانون
 • تامین سرمایه مورد نیاز شرکت با همکاری سهامداران و شرکا
 • انجام موضوع تجاری شرکت
 • تقسیم سود و زیان

در این مراحله قالب ثبتی شرکت مراحل بعدی شرکت و شرایط ثبت آن را تعیین خواهد کرد. به این صورت که شرکت‌های سرمایه  هر کدام باید مطابق با دستورالعل‌ها و قوانین موجود خود به ثبت برسند، شرکت‌های اشخاص هم فرآیند‌های خود را دارند و تعاونی‌ها هم متناسب با قوانین موجود خود به ثبت می‌رسند. اما برای ثبت کلیاتی مشابه وجود دارد که به تریتب زیر می‌باشند:

 • تشکیل مجمع عمومی موسسین و تنظیم صورتجلسه‌ای که در ان نفرات هیئت مدیره، نفرات دارای حق امضاء مجاز و همچنین بازرسین در صورت نیاز معرفی شده باشند.
 • دریافت رضایت کتبی از اعضاء هیئت مدیره برای قبولی سمت خود در این هیئت
 • تشکیل جلسه هیئت مدیره و تنظیم صورتجلسه‌ای که در آن رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس و همچنین مدیر عامل و بازرسین در صورت نیاز تعیین شده باشند.
 • تنظیک اساسنامه، اظهار نامه و شرکتنامه و توافق همه موسسین و مدیران ذیل آنها
 • ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها با ارائه همه مدارک به اضافه مدارک هویتی موسسین و مدیران و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه آنها
 • درج موضوع ثبت شرکت به همراه خاصه‌ای از آن در روز نامه رسمی دادگستری و یک روزنامه کثیر الانتشار دیگر
 • تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی
 • دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی از سازمان امور مالیاتی
 • آغاز فعالیت رسمی شرکت
 • در صورت تمایل و نیاز به رقابت در سطوح بالاتر ثبت برند و علائم تجاری برای شرکت و اخذ رتبه مورد نیاز برای شرکت

موارد آورده شده شرایط ثبت یک شرکت بصورت قانونی و صحیح در ایران می‌باشد و افرادی که از راه صحیح و استفاده از قوانین و مقررات تجاری ایران برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند دیگر نگران ابعاد بعدی برای شرکت خود نخواهند بود.

اما در نظر داشته باشید ثبت شرکت و موسسه غیر تجاری و یا تعاونی هر کدام در هر نوع قالب و چارچوبی باید توسط افراد آگاه و متخصص انجام شود تا خدایی نکرده با یک اشتباه کوچک تمام داشته‌های شما در آینده کاری شرکت بر باد نرود. متخصصین و کارشناسان ما همواره مفتخر خواهند بود تا فرآیند ثبت شرکت شما را بر عهده داشته و این تضمین را به شما بدهند که با خیالی آسوده بتوانید به موضوع شرکت خود بپردازید.