نکاتی درباره ثبت شرکت در غرب تهران

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری تهران واقع در میرداماد تقاطع اتوبان مدرس می باشد که وکلا و کارشناسان ثبت پونل واقع در منطقه غرب تهران نسبت به ثبت شرکت در این منطقه و سایر نقاط تهران اقدام می نمایند ،اما منظور از ثبت شرکت حوالی غرب تهران چیست ؟
همانطور که گفته شد ثبت شرکتها در شهر تهران در یک مرکز انجام می پذیرد اما منطقه ثبتی یک شرکت باعث می شود که حوزه مالیاتی شرکت مشخص گردد ،در منطقه غرب تهران حوزه مالیاتی غرب در شهرک غرب انتهای بلوار درختی واقع گردیده است و پس از ثبت شرکت کلیه امور مالیاتی و دیگر موارد مربوط به مالیات شرکتهای غرب تهران در این مرکز بررسی می گردد.
به طور قانونی ۲ ماه پس از ثبت شرکت فرصت وجود دارد که نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام نمود ،این کد شامل یک شماره اقتصادی ۱۲ رقمی است که به نوعی شناسه شرکت در اداره دارایی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ کد اقتصادی:

۱-رونوشت برابر با اصل مدارک شناسایی اعضاء
۲-گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء هیئت مدیره و بازرسین
۳-اقرارنامه مدیران
۴-برگه تعیین نام
۵-تقاضانامه دو نسخه (در سهامی خاص اظهارنامه )
۶-شرکتنامه دو نسخه (در سهامی خاص اظهارنامه )
۷-اساسنامه دو نسخه
۸-صورتجلسه موسسین دو نسخه

نکته : در صورت مجوزی بودن ارائه مجوز مربوطه الزامی است .

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی :

۱-اصل کلیه مدارک ثبتی شرکت
۲-رونوشت برابر با اصل مدارک شناسایی هیئت مدیره
۳-گواهی امضاء از صاحبان امضاء
۴-اجاره نامه رسمی به نام شرکت
۵-تکمیل دفترچه متقاضیان تشکیل پرونده مالیاتی
۶-قبض تلفن از آدرس
۷-مهر شرکت
در بالا مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ کد اقتصادی ذکر گردید در ادامه انواع شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها را نام خواهیم برد :

انواع شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها عبارتند از:

۱٫ ثبت شرکت با مسئولیت محدود
۲٫ ثبت شرکت سهامی خاص
۳٫ ثبت شرکت تعاونی
۴٫ ثبت موسسه
۵٫ ثبت شرکت تضامنی
۶٫ ثبت شرکت نسبی
۷٫ ثبت شرکت مختلط سهامی
۸٫ ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
۹٫ ثبت شرکت سهامی عام
۴ نوع اول جزء مهم ترین شرکتها و اشخاص حقوقی می باشند که از این ۴ نوع ۲ نوع با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین آمار ثبت شرکت ها را به خود اختصاص می دهند که هریک از این ۲ نوع را به اختصار توضیح خواهیم داد .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

پرکاربردترین و مهم ترین شرکت های ثبت شده تا به حال را شرکت های با مسئولیت محدود به خود اختصاص می دهند این نوع ثبت شرکت با حداقل ۲ نفر شریک قابل ثبت می باشند و برای تغییراتی چون افزایش سرمایه ، نقل انتقال سهم الشرکه ، ورود و خروج شریک و بسیاری دیگر از تغییرات متداول بسیار ساده تر از دیگر شرکتها می باشند . دلیل انتخاب نام این نوع شرکت که با مسئولیت محدود می باشد. این است که مسئولیت این نوع شرکتها به سرمایه آنها وابسته است ومیزان تعهدات آنها به طرف قرارداد تا سقف سرمایه شرکت می باشد، پس هر چه سرمایه این نوع ثبت شرکتها بیشتر باشد اعتبار آنها بیشتر است لازم به ذکر است که میزان سرمایه اولیه انتخابی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به واریزی و یا الزاما دارا بودن این مبلغ سرمایه ندارد و اقرار مدیرعامل به دریافت این مبلغ کفایت می کند .

ثبت شرکت سهامی خاص :

شرکتهای سهامی خاص برای ثبت شرکت نیاز به ۳ نفر سهامدار (حداقل ) و ۲ نفر بازرس دارند. سرمایه این نوع ثبت شرکت به صورت سهامی تقسیم بندی می شود . و هر سهامدار طبق ماده ۳۳ اساسنامه می بایست حداقل یک سهم را دارا باشد. (در ضمن بازرسین نیز می توانند خود جزو سهامداران باشند.) در ابتدای ثبت شرکت سهامی خاص می بایست ۳۵ درصد از سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز گردد و تا زمان به ثبت رسیدن آن در حساب بلوکه شود ،ثبت نام شرکت سهامی خاص با ثبت الکترونیکی دراداره ثبت شرکتها و از طریق سامانه ثبت شرکتها انجام شده و کارشناسان ثبت شرکت پونل در کمتر از ۴۸ ساعت نام شرکت شما را به ثبت خواهند رساند ، در شرکتهای سهامی خاص هیئت مدیره و بازرسین توسط سهامداران انتخاب شده و هیئت مدیره ی انتخاب شده می بایست حتما حداقل یک سهم از سهام شرکت را داشته باشند و فقط و فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران انتخاب گردد. هیئت مدیره می بایست هر دو سال یکبار توسط صورتجلسات عادی سالیانه یا عادی و یا عادی بطور فوق العاده تمدید ویا تغییر یابند و بازرسین نیز بعد از هر سال مالی تمدید و یا تعویض گردند (انتخاب مجدد هئیت مدیره و بازرسین برای چند دوره متوالی بلامانع است ). شرکتهای سهامی خاص از لحاظ اعتباری از شرکتهای مسئولیت محدود معتبرتر (با هرسرمایه ای) و از لحاظ اخذ وام و تسهیلات از بانکها وموسسات مالی از امتیاز بالاتری برخوردارند. برای نقل و انتقال سهام در ثبت شرکت سهامی خاص می بایست به سازمان دارایی و امورمالیاتی مراجعه و ۴ درصد از مبلغ اسمی سهام منتقل شده پرداخت گردد.
کارشناسان و وکلای پونل افتخار دارند تا تمامی امور ثبتی مورد نظر شما را در کوتاهترین زمان ممکن به سرانجام برسانند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

6 + هفده =