ثبت شرکت‌ها با قید شرایط تضامن در قرارداد از سوی مراجع ثبت‌کننده امکان پذیر است

ثبت شرکت‌ها با قید شرایط تضامن در قرارداد از سوی مراجع ثبت‌کننده امکان پذیر است

نمایندگان مردم در خانه ملت، در مصوبه ای تاکید کردند که ثبت شرکت‌ها با قید شرایط تضامن در قرارداد از سوی مراجع ثبت‌کننده امکان پذیر است.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی تبصره یک ماده ۲۶ لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با ۱۵۲ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در جلسه با اضافه شدن این تبصره به ماده مذکور موافقت کردند.

بنابراین گزارش در تبصره یک ماده ۲۶ آمده است: «مراجع ثبت کننده در صورتی نسبت به ثبت این شرکت‌ها اقدام می‌کنند که در قرارداد شرایط تضامن قید شده باشد».

همچنین نمایندگان در جریان بررسی تبصره ۲ ماده ۲۶ لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با ۱۷۰ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در جلسه با اصلاح این ماده موافقت کردند.

بنابراین گزارش رجبی در مخالفت با تبصره ۲ ماده ۲۶ لایحه مذکور گفت: قانون به شورای نگهبان اجازه نداده مصوبه قانونی را لغو کند و اگر ما این تغییرات را بپذیریم به یقین مشکلات حقوقی به وجود می‌آید لذا تغییرات ایجاد شده توسط شورای نگهبان را در این ماده و تبصره قانونی نمی‌دانم.

همچنین محمود صادقی در موافقت با اصلاح تبصره ۲ ماده ۲۶ لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور پیشنهاد داد: کلمه تصفیه از ابتدای تبصره فوق حذف و به انتها اضافه شود.

بنابراین گزارش بر مبنای پیشنهاد نماینده تهران تبصره ۲ ماده ۲۶ لایحه فوق بدین شرح اصلاح شد: عملیات مربوط به دفاتر تجاری و بازرسی مطابق ماده ۶ قانون تجارت و مواد ۱۵۱ و ۱۵۲ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۲۴/۱۲/۱۳۴۷ انجام می‌شود و تصفیه تابع قرارداد بین شرکاء خواهد بود./

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

هفده + 16 =