سامانه ساجات | آموزش کامل سایت ساجات sajat.mporg.ir

سایت ساجات پیمانکاران مخصوص تشخیص صلاحیت پیمانکاری sajat راه اندازی شده است. آموزش ورود به سامانه ساجات و نظام فنی اجرایی کشور سایت ساجات sajat.mporg.ir ، در این مقاله بطور کامل آموزش داده شده است.

دریافت رمز عبور ورود به سامانه ساجات

برای استفاده از سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت عومال نظام فنی و اجرایی (ساجات)، کاربران باید ابتدا رمز عبور دریافت کرده و پس از آن، وارد سیستم شوند.

سامانه ساجات

 
۱ . دریافت پسورد ورود به سایت ساجات

برای وارد شد به سامانه ساجات در آدرس بارِ مرورگرتان (اینترنت اکسپلور ورژن ۸) آدرس http://sajat.mporg.ir را وارد نمایید تا صفحه ورود به سیستم مانند شکل ۱ باز شود. برای ورود به سامانه ساجات از طریق لینک زیر نیز میتوانید اقدام کنید :

سایت ساجات

برای ورود به سامانه ساجات روی عکس کلیک کنید.

 

همانطور که در شکل ۱ نشان داده شده است روی لینک اینجا کلیک کنید. با انتخاب این گزینه صفحه ثبت نام برای دریافت گذرواژه اول مانند شکل ۲ باز می شود :

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۲)

 

در فرم ثبت نام باز شده گزینه ” متقاضی دریافت گواهینامه تشخیص صلاحیت” را انتخاب و اطلاعات خواسته شده را وارد نمائید. اگر آدرس ایمیل خود را در فیلد مربوط وارد نموده اید ولی چیزی به شما نشان داده نمی شود باید زبان صفحه کلید خود را به زبان انگلیسی (EN) تبدیل نمائید. در پایان روی دکمه ثبت کلیک کنید.
در صورتی که کد امنیتی ارائه شده خوانا نبود هر بار که روی نشان کلیک کنید، سیستم به شما یک کد حفاظتی جدید ارائه می دهد.
در تمام مراحل نشان (به رنگ قرمز) در کنار یک فیلد به این معناست که این فیلد برای پر کردن اطلاعات الزامی است و تا زمانی که اطلاعات خواسته شده را در این فیلد وارد نکنید فیلد مورد نظر هم چنان الزامی می ماند. پس از آن که این اطلاعات ثبت شد، پیغامی مانند شکل ۳ به شما نشان داده می شود. ایمیل خود را باز و گذرواژه تان را یادداشت کنید. اکنون با این شناسه و گذرواژه می توانید وارد سیستم شوید.

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۳)

 

۲ . ورود به سامانه ساجات ثبت نام
در مرورگر نشانی http://sajat.mporg.ir را وارد و شناسه و پسورد  خود را تایپ و کلید Enter را فشار داده یا روی دکمه ورود کلیک کنید. سیستم صفحه ی مشخصات شرکت را نمایش می دهد. این صفحه ۵ قسمت دارد و باید اطلاعات شرکت را در آن وارد کنید.
۲-۱ . مشخصات نماینده شرکت
همان طور که در شکل ۴ نمایش داده شده اولین قسمت مشخصات نماینده شرکت است. برای پر کردن این قسمت می توانید مشخصات مدیرعامل و یا یکی از اعضای هیئت مدیره را وارد کنید.

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۴)

 

۲-۲ . مشخصات شرکت
دومین قسمت مشخصات شرکت است که در شکل ۵ نمایش داده شده است.
شناسه ملی شرکت ها عددی ۱۱ رقمی است و با عدد ۱۰ شروع می شود. کد اقتصادی (شماره شناسه مالیاتی) شرکت خود را از روی اظهارنامه مالیاتی شرکت به دست آورده و یا از شعبه سازمان امور مالیاتی مربوط به شرکت بپرسید. کد اقتصادی یک عدد ۱۲ رقمی است و با عدد ۴۱ شروع می شود.

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۵)

 

نکته: شرکت های تازه تأسیس برای دریافت کد اقتصادی شرکت خود باید به شعبه سازمان امور مالیاتی شرکت مراجعه کنند. با توجه به فعالیت شرکت بر طبق اساسنامه، یکی از گزینه های اولین گواهینامه مرود تقاضا را انتخاب کنید.

 
۲-۳ . مشخصات محل شرکت
در فرمی مانند شکل ۶ مشخصات محل شرکت را وارد کنید. شناسه کاربری و نشانی پست الکترونیک (۱) همان است که در فرم ثبت نام وارد کردید، شناسه کاربری و این پست الکترونیک قابل ویرایش و حذف نیست.

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۶)

 
۲-۴ . الصاق فایل
صفحه اول اساسنامه شرکت و یا اظهارنامه ثبتی شرکت که نام و موضوع فعالیت شرکت در آن درج شده باشد را در یکی از قالب های gif,jpeg, jpg و یا png اسکن کنید. حجم این فایل نباید بیش از ۲۰۰ کیلوبایت باشد. روی دکمه “انتخاب فایل” در ( شکل ۷ ) کلیک و فایل تصویر را از جایی که در آن ذخیره شده است انتخاب کنید.

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۷)

 

۲-۵ . کد حفاظتی
ابتدا صفحه کلید خود را به زبان انگلیسی تغییر داده و سپس در (شکل ۸) کد حفاظتی را در جای خود تایپ و روی دکمه “ثبت” کلیک کنید.

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۸)

 

در این حال سیستم ضمن نمایش اطلاعات وارد شده مانند (شکل ۹) آن را به دفتر نظام فنی و اجرایی می فرستد. توصیه می شود این فرم را در کامپیوترتان ذخیره کندی تا اگر در آینده نیاز پیدا شد، به آن دسترسی داشته باشید. دفتر نظام فنی اجرایی کشور ساجات با دریافت فرم یک ایمیل به شما می فرستد که در آن از شما خواسته شده است حداکثر ظرف یک ماه فرم نمایش داده شده را چاپ و پس از امضاء، شماره و تاریخ گذارده و با پست سفارشی و یا پیشتاز به نشانی زیر بفرستید:
تهران- میدان بهارستان- خیابان صفی علیشاه- معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۹)

 
برای چاپ فرم روی آیکن چاپگر در بالا و سمت راست (شکل ۹) کلیک کنید. دفتر نظام فنی اجرایی کشور ساجات پس از بررسی تقاضای شما، اگر آن را تأیید کند، گذرواژه دوم شما توسط سامانه ساجات به آدرس ایمیلی که معرفی کرده اید فرستاده می شود. حداکثر مهلت لازم برای تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آن یک ماه است.
اگر بعد از ثبت نام ساجات تمایل داشتید اطلاعات وارد شده را ویرایش کنید، با همان شناسه کاربری و گذرواژه دوباره وارد سایت http://sajat.mporg.ir شوید و اطلاعاتی را که می خواهید تغییر دهید. پس از ویرایش اطلاعات، دوباره فرم ثبت نام را چاپ و بقیه مراحل را انجام دهید.
تذکر:
۱ . در ” در محل امضاء صاحبان امضاء مجاز شرکت” ، حتماً نام و نام خانوادگی شخص امضاء کننده نوشته شده و مهر شرکت نیز زده شود.
۲ . اگر نام شرکت تغییر کرده است، آگهی تغییرات اداره ثبت شرکت ها را پیوست فرم ثبت نام کنید. با مراجعه به اداره کل ثبت شرکت ها نام شرکت باید در سایت شناسه ملی اشخاص حقوقی اصلاح شود. همچنین کد اقتصادی شرکت باید توسط یکی از شعب سازمان امور مالیاتی اصلاح شود.
به روال طبیعی پس از گذشت دو هفته (۱۵روز) از تاریخ ارسال پستی فرم ثبت نام، اگر مغایرتی در فرم ثبت نام شما نباشد، باید ثبت نام الکترونیکی شما تأیید شده و گذر واژه دوم به نشانی پست الکترونیکی که در فرم ثبت نام داده اید رسیده باشد.
اگر بعد از زمان فوق الذکر (۱۵ روز) گذرواژه دوم برای شما ارسال نشده باشد ( در Inbox و یا Spam پست الکترونیکی شما نباشد) می توانید با شماره تلفن های ۶-۳۳۲۷۲۹۴۲ (مرکز پیام سامانه ساجات) تماس گرفته و موضوع را پیگیری کنید.

 
۳ . بازیابی رمزعبور
اگر رمز عبور ساجات خود را فراموش کردید، در (شکل ۱۰) روی دکمه اینجا کلیک کنید. با این کار صفحه ای مانند (شکل ۱۱) باز می شود. شناسه کاربری، پست الکترونیک خود و کد حفاظتی را در جای مشخص شده وارد و روی دکمه “تغییر گذر واژه” کلیک کنید. پست الکترونیک همانی است که هنگام ثبت نام اولیه ارائه کرده بودید. سیستم پیغامی مانند (شکل ۱۲) به شما می دهد.

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۱۰)

 

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۱۱)

 

سامانه ساجات

سایت ساجات (شکل ۱۲)

 

روی دکمه تایید کلیک کنید تا صفحه پیغام بسته شود. به ایمیل خود مراجعه و ایمیلی را که از طرف سیستم آمده است باز کنید. در این ایمیل از شما خواسته شده است روی یک لینک کلیک کنید.
پیش از این که روی لینکی کلیک کنید، گذرواژه شما همان است که بود. با لینک روی این کلیک شما با تغییر گذرواژه موافقت می کنید. پس از این سیستم با فرستادن یک ایمیل دیگر، گذرواژه جدیدی به شما می دهد.


امیدواریم راهنمای آموزشی ثبت نام سایت ساجات برای شما مهندسین و پیمانکاران عزیز مفید واقع شده باشد. سوالات و مشکلات خود را در زمینه ورود به سایت ساجات و ثبت نام در سامانه ساجات ، میتوانید در انتهای همین صفحه در بخش دیدگاه کاربران با ما مکاتبه کنید و منتظر پاسخ کارشناسان حقوقی موسسه در اسرع وقت باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

بیست − هشت =