قوانین ایمنی در کارگاه طبق قوانین ساجات

علاوه بر مفاد شرایط خصوصی در مورد این ماده یعنی قوانین ایمنی در کارگاه طبق ضوابط رتبه بندی ساجات ، پیمانکار باید در همۀ زمانها در حد معقول، برای تأمین بهداشت، سلامت و ایمنی کارکنان پیمانکار، اقدامهای لازم را ب هعمل آورد. پیمانکار ساجات ، باید درراستای همکاری با مسئولان بهداشت و سلامت محلی، از فراهم بودن کارکنان پزشکی، کمکهای اولیه، درمانگاه و آمبولانس در کارگاه و در هر جا که محل اقامت کارکنان کارفرما و کارکنان پیمانکار است،اطمینان حاصل کند و در این راستا برای برقراری همۀ ضروریات رفاهی و نیازهای بهداشتی و پیشگیری از بیماریهای واگیردار، ترتیب های مناسبی فراهم کند.

پیمانکار، باید فردی را به عنوان مسئول پیشگیری از حوادث، در کارگاه منصوب کند. این شخص، باید دارای صلاحیت لازم برای ایفای وظایف این مسئولیت بوده و اختیار صدور دستور و اجرای اقدامهای حفاظتی را به منظور پیشگیری از حوادث داشته باشد. در همۀ مدت اجرای کارها، پیمانکار باید همۀ امکاناتی را که این فرد برای اعمال مسئولیتها و اختیارهای خود لازم دارد، در اختیار وی قرار دهد.

پیمانکار بر طبق قوانین ساجات ، باید جزئیات هر حادثه ای را در کوتاهترین زمان ممکن پس از رخداد آن، به مهندس مشاور ارسال کند. پیمانکار، باید سوابق سلامتی، ایمنی و رفاهی افراد و خسارتهای وارده به اموال را که مهندس مشاور در حد معقول بخواهد، تهیه و نگهداری کرده و گزارش های لازم را ارایه نماید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

12 − شش =