برند TM

دم دست ترین جایی که میتوانید علامت TMرو ببینید پردازنده های  coreiاینتل هست.

TMمخفف tade mark به معنی علامت تجاری یا نماد بازرگانی است. اصولا TM یک تکنولوژی یا سرویسی خاص را نشان میدهد که ثبت قانونی نشده و بیشتر برای جدا کردن با واژه های مشابه است.

اعلان (حق ثبت اختراع – حق مؤلف – علامت تجاری). نشانه رسمی یا اعلامیه که به یک شیء فیزیکی ملحق شده و در برگیرنده یا بازگو کننده حق مالکیت فکری است، برای مثال، استفاده از عبارت "حق ثبت اختراع" یا یکی از اختصارات آن به علاوه شماره ثبت اختراع، روی یک کالایی ثبت شده که توسط دارنده حق ثبت اختراع یا افراد مجازی که تحت نظارت وی کار می کنند به ثبت رسیده باشد. بر طبق قانون آمریکا، اعلان رسمی علائم تجاری ثبت شده، حرف انگلیسی R است که در یک دایره قرار گرفته (®)، “Reg U.S. Pat & Tm. Off.” به معنی "ثبت شده در دفتر حق ثبت اختراع و ثبت علائم تجاری آمریکا" است. بسیاری از شرکت ها از اعلان های غیر رسمی علائم تجاری، مثل “Brand”، “TM”، “Trademark”، “SM”، “Service Mark” در کنار کلمات یا دیگر نمادهای ثبت شده خود استفاده می کنند.

حرف R توی این موارد مخفف rejister red است یعنی نماد بازرگانی ثبت شده. وقتی روی یک برندی علامت R دیده شود تمام حقوق قانونی برای آن برند محفوظ است و هر شرکت یا فردی که از از آن برند یا فناوری استفاده غیر مجاز کند محکوم میشود و باید جریمه بدهد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

16 − سه =