ثبت برند صنایع دستی

صنایع دستی یکی از مهمترین رشته های شغلی جهت ثبت برند می باشد.با توجه به اهمیت صادرات صنایع دستی و توریستی بودن کشور بسیار حائز اهمیت است که صنایع دستی داخل کشور با ثبت برند صنایع دستی راهی بازارهای مصرف سایر کشورها شود تا علاوه بر وجود نام و نشان بر روی آنها بتوان این صنایع را در قالب بسته بندی به بازارعرضه نمود.

بسته بندی و ثبت برند صنایع دستی، باعث میشود تا ارش محصولات بالا برود. به طوری که تولید کنندگانی که با اشراف به این موضوع قصد ثبت برند صنایع دستی را داشته باشند نسبت به رقبای خود چند قدم جلوتر هستند چون علاوه بر اینکه وفاداری و اطمینان مشتری را جلب می کنند امکان تبلیغات با ثبت برند صنایع دستی برای آنها فراهم می گردد.

برای نمونه ثبت برند صنایع دستی در حوزه فرش بسیار برای تولید فرش این هنر و صنعت ماندگار ایرانی اهمیت دارد. بازار فرش در سراسر دنیا پذیرای فرش های دستباف ایرانی است حال این مسئله بسیار جای گسترش و رشد را دارد که این فرش ها با برندهای معتبر به بازار ارسال گردند. ثبت برند صنایع دستی در این حوزه به اندازه تجارت های بزرگ برای کشور و تولید کنندگان پرسود خواهد بود.

در زمینه انوع صنایع دستی از جمله خاتم کاری ، قلم کاری ، صنایع چوبی ، حصیر بافی ، گلیم ، جاجیم و… ثبت برند صنایع دستی امکان پذیر است. همچنین می توان در این موارد اقدام به ثبت طرح صنعتی جهت حفظ مالکیت و امتیاز طرح های نوین نیز نمود.

طبق ماده ١٢ قانون ثبت و علائم و اختراعات که مقررمی دارد:(علامت تجارتی قابل نقل و انتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر است که موافق مقررات این قانون ثبت شده باشد)مستفاد می شودکه علامت تجارتی قابل انتقال است. اما برای آن که این انتقال نسبت به اشخاص ثالث معتبر تلقی گردد. نحوه انتقال علامت از صاحب قبلی به صاحب جدید باید به ثبت برسد.

مدت اعتبار علائم تجاری ۱۰ سال است که از تاریخ تسلیم اظهارنامه شروع آن می باشد. بعد از این ۱۰ سال با درخواست مالک آن برای دوره های متوالی به مدت ۱۰ ساله قابل تمدید میباشد.

ثبت علامت تجاری تضمین کننده ی موفقیت در بازار کسب و کاراست و دارای مزایای بسیاری میباشد. شما با ثبت علامت تجاری می توانید کالای خود را محبوب کنید و بدین صورت سود حاصل از کسب و کار خود را بیش از پیش افزایش دهید. تولید کنندگان می توانند با ثبت علامت تجاری میزان خسارات احتمالی را تا حد زیادی کمتر کنند. زیرا با این اقدام می توانند کالای خود را با ویژگی های منحصر به فرد خود معرفی کنند.

مدارک لازم جهت ثبت برند:

اشخاص حقیقی:

  •            کپی شناسنامه و کارت ملی
  •            ارائه کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده یا نامه از واحد یا صنف مربوطه مبنی بر ارائه خدمات جهت اداره ثبت علائم تجاری
  •            تصویر رنگی علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۶*۶ سانتیمتر

ثبت برند تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.

شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.

ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجه و شهرت شرکت‌ها هستند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

شش + نه =