ثبت برند لباس در ایران

بازار پر تنوع لباس خواستارآن است که با ایجاد شناسنامه ای خرید با کیفیت و مطمئن را به مصرف کننده هدیه داد. ثبت برند لباس علاوه بر تأثیرمثبتی که بر فروش محصولات دارد و ایجاد رقابت بین تولید کنندگان داخلی ، از سوء استفاده از عدم ثبت برند لباس جلوگیری می کند و مانع از استفاده از جنس قاچاق و بی کیفیت می گردد.

ثبت برند لباس از تولید کننده داخلی در راستای رقابت با سایر تولیدکنندگان جهانی حمایت می کند. متأسفانه در کشور ما جز چند مورد تولید کننده که با ثبت برند لباس، موجبات موفقیت و تمایز خود را فراهم نموده اند ، آمار زیادی در دست نیست تولید کنندگانی چون هاکوپیان، اریکا، تهران مال و… با ثبت برند پوشاک و گسترش آن مشتریان خاص خود را جذب کرده اند.

به دلیل آگاه نبودن نسبت به تأثیر ثبت برند پوشاک در توسعه و وسیعتر شدن بنگاه اقتصادی و بالا بردن در صد فروش ، تولید کنندگان داخلی با نا رضایتی نسبت به بازار پوشاک در کشور صحبت می کنند . در صورتی که در ایران برندهای پوشاک خارجی معروف که با ثبت برند پوشاک پیشتاز بازار هستند با تأسیس نمایندگی ، فروش بالا و مشتریانی وفادار را در کنار خود دارند.

برند مجمو عه ای از تصاویر وعقایدی است که ویژگی های یک تولید کننده اقتصادی را نشان می دهند.به عبارت دیگر,برند به ویژگیهای کلامی و تشریحی و نمادهای منسجمی مانند لوگو و طرح و اسم اشاره داردکه اساس یک شرکت,کالا یا خدمات را به تصویر میکشد برند تصویری نمادین از تمام اطلاعاتی است که مربوط به شرکت, کالا یا خدمات باشد برند معمولا شامل لوگو,نوشته های رنگی, نمادها و علائمی است که میتواند ارزشها عقاید و حتی ویژگیهای کالا یا خدمات را وسیع کند.

بر اساس دستورالعمل تدوین شده ، کلیه واردکنندگان لباس از مرکز امور اصناف و بازرگانان گواهی ثبت نمایندگی دریافت نمودند و تعهد دادند که در ۲ سال اول فعالیت نمایندگی حداقل معادل ۲۰ درصد ارزش وارداتشان را در داخل تولید کرده و از این تولید داخل ۵۰ درصد را به بازارهای بین المللی صادر کنند.

صادقی با اشاره به اقدامات معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : مسئولیت برند پوشاک در کشور را به عهده واردکنندگان پوشاک گذاشتیم که از عرضه هرگونه کالای تقلبی و یا قاچاق تحت برند جلوگیری شود. همچنین شبکه فروش زنجیره های برای عرضه محصولات دایر گردید که مجهز به سیستم صندوقهای مکانیزه با نرم افزار مورد قبول سازمان امور مالیاتی بود و این دستورالعمل در جهت مدیریت واردات ،تقویت تولید داخلی و جلوگیری از قاچاق لباس ابلاغ شد که فضای جدیدی را هم برای تقویت تولیدکنندگان داخلی ایجاد کرد و هم برای سرمایه گذاری خارجی و تولید برندهای بین المللی در کشور موثر واقع شد.

یکی از پرکاربردترین قالب های ثبتی برای شرکتهایی با موضوع تولیدی پوشاک ،شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود هستند.شرکتهای با مسئولیت محدود با حداقل ۲ نفر بالای ۱۸ سال به ثبت می رسند و شرکتهای سهامی خاص با حداقل ۳ نفر سهامدار و ۲ نفر بازرس قابل ثبت هستند.

نکته ای که در ثبت قابل توجه است این است که چنین شرکتهایی این است که اگر قصد قید کلمه تولید در موضوع فعالیت شرکت را دارید با توجه به حوزه ی ثبتی نیاز یا عدم نیاز به مجوز در زمینه تولید مشخص می گردد.برای نمونه شرکتهایی که در کرج به ثبت می رسند بابت قید کلمه تولید در موضوع فعالیت مجوز به اداره ثبت شرکتها ارائه می دهند ولی اگر در تهران به ثبت برسند به مجوز نیاز نیست.

بعد از مشخص نمودن حوزه ی ثبتی شرکت،با ارائه مدارک شناسایی تمام اعضا به کارشناسان ثبتی ما و مشخص نمودن میزان سرمایه و سهم الشرکه افراد و ……. ،مراحل ثبت نام سامانه ای و سپس تنظیم اوراق انجام می شود و بعد از امضای اوراق توسط اعضا و موسسین ،مدارک جهت بررسی کارشناس و صدور اگهی تأسیس به اداره ثبت شرکتها ارسال می گیرد

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

3 + یک =