ثبت شرکت با مسئولیت محدود اینترنتی

تعریف شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هرکدام از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است .

در اسم شرکت باید عنوان (با مسئولیت محدود) قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد و الا شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده و درمقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت.

 مراحل ثبت شرکت با مسولیت محدود

  1. کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده حداقل دونفر اعضا
  2. گواهی عدم سوپیشینه برای کلیه اعضاء (از پلیس +۱۰)
  3. اطلاعات برای تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع فعالیت ، آدرس و کدپستی ، میزان سرمایه نسبت تقسیم سهم الشرکه بین اعضا ، سمت اعضاء و حق امضاداران شرکت .
  4. پس از کسب اطلاعات لازم اسناد تنظیم میشود(اساسنامه ،تقاضانامه ،شرکتنامه،صورتجلسه)

 

فرآیند ثبت از طریق سامانه ثبت شرکتها :

   ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.

   در سمت چپ صفحه به قسمت سامانه پذیرش تاسیس و ثبت تغییرات مراجعه نمائید.

   اطلاعات خود را به طور کامل وارد کنید و در این خصوص میتوانید از فیلم آموزشی استفاده کنید.

مراحل ثبت نام:

   کلیه اطلاعات متقاضی و وکیل پرونده وارد می شود.

اسامی در خواستی ( پنج نام انتخابی ) به ترتیب اولویت وارد می شود اسامی با از سه کلمه با ریشه فارسی انتخاب شود.

   سرمایه شرکت را با انتخاب گزینه "سرمایه نقدی " وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل ۰۰۰ /۰۰۰ /۱ ریال می باشد.)

   اعضاء شرکت را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه ای و سهام مورد نظر وارد می کنیم .رئیس هیات مدیره ، مدیرعامل ، عضو هیات مدیره .

   سمت افراد و حق امضاداران مشخص می شود.

   نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل "ابرار " یا " جمهوری اسلامی " انتخاب می شود.

   کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه وارد می شود به ترتیب ،صورتجلسه ،اساسنامه ، شرکتنامه و تقاضانامه شرکت .

   و پس از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه " پذیرش نهایی " را انتخاب کرده برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می کنیم.(توجه : در صورت انتخاب گزینه

    "پذیرش نهایی" هیچ تغییرات قابل اعمال در پرونده نمی باشد.)

   ظرف دو الی سه روز کاری نام ها مورد بررسی قرار میگیرد و یکی از اسامی انتخاب می گردد .در صورت رد نام باید با موکل تماس گرفته برای ارائه اسامی جدید اقدام نمایند.

   پس از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا توسط اعضاء شرکت می باشد.دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضا شرکت با امضا تایید نمایند.

تکمیل مدارک برای ارسال از طریق پست :

  1.             دو نسخه از مدارک امضا شده توسط کلیه اعضاء
  2.            کپی مدارک شناسایی برابر اصل شده افراد
  3.            گواهی عدم سو پیشینه افراد
  4.            یک برگه از تایید نام و برگه ارجاع اینترنتی

کلیه مدارک داخل پوشه پستی کامل پانچ شده توسط کارشناس ارسال پستی انجام می شود. پس از ارسال پستی شماره مرسوله باید از طریق سامانه وارد پرونده شود.

پس از ۱۰ روز کاری از طریق سامانه با شماره رهگیری نتیجه پیگیری میشود در صورت صدور پیش آگهی ،یک نسخه از پیش آگهی و رسید پذیرش اینترنتی توسط وکیل پرونده ومراجعه به اداره ثبت شرکتها ، اصل آگهی و اسناد تایید شده را درخواست می کنند.

در صورت بروز هر نوع نقص یا درخواست مجددی پس از تایید نام ،توجه داشته باشید باید در حین درخواست شماره پیگیری و تاریخ تایید نام قبلی را با نام تایید شده را وارد کنید تا تغییرات با تایید نام سابق انجام پذیرد.(مدت زمان انجام هر نوع رفع نقص ۱۰ الی ۱۲ روز کاری).

پس از دریافت آگهی ثبت و اسناد تایید شده شرکت توسط وکیل ،اقدام برای واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق سایت (اینترنتی) و دریافت روزنامه رسمی شرکت طی ۵ الی ۷ روز کاری میباشد.مدارک ثبت شرکت با مسولیت محدود با روزنامه رسمی آماده تحویل به موکل می باشد .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

نه − 1 =