ثبت شرکت سهامی عام در کرج

یکی از کلانشهرهای ایران و همچنین مرکز استان البرز و مرکز شهرستان کرج است. کرج یکی از شهرهای کوهپایه‌ای ایران می‌باشد که در دامنهٔ رشته کوه‌های البرز و در بلندای ۱۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است. جمعیّت این شهر طبق آمار رسمی سال ۱۳۹۰ برابر ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر می‌باشد که از این جهت در حال حاضر پس از شهرهای تهران و مشهد و اصفهان به‌عنوان چهارمین شهر پرجمعیت ایران به‌شمار می‌رود.

کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و همچنین جمعیت این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران جوان ‌تر است کرج هم‌اکنون به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای کشور ایران به‌شمار می‌آید. این شهر در میان کلان‌شهرهای ایران با رشد جمعیت سالانهٔ ۳/۱۴ درصد بالاترین رشد جمعیت را دارد.( برگرفته از ویکی پدیا(

موسسه حقوقی پونل با بیش از ده سال سابقه در امور ثبتی شرکت ها توسط کادری مجرب و زبده از جمله کارشناسان و وکلای با تجربه در کمترین زمان ممکن ثبت کلیه امور ثبتی را به صورت تخصصی انجام میدهند.

یکی از شرایط مهمی که در شرکتهای سهامی عام بایستی رعایت شود تعداد سهامداران و بازرسان شرکت می باشد شرکتهای سهامی عام باید دارای حداقل سه سهامدار(سه شریک) ودو بازرس باشد.

درشرکت سهامی عام موسسین نیمی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین میکنند وحداقل سرمایه شرکتهای سهامی عام پنج میلیون ریال می باشد که بایستی حداقل ۳۵ % آن در حسابی بنام شرکت در شرف تاسیس نزد یکی از بانکها سپرده و گواهی بانکی را ضمیمه وبه همراه اظهارنامه ، طرح اساسنامه وطرح اعلامیه پذیره نویسی سهام که به امضا کلیه موسسین رسیده باشد به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.

در شرکتهای سهامی عام مبلغ اسمی هر سهم نباید از ده هزارریال بیشتر باشد, سهام میتواند با نام ،بی نام یا ممتاز باشد, سهام بانام به نام موسسین شرکت می باشد.

اشخاص حقیقی برای ثبت شرکت سهامی عام در کرج بایستی از طریق اداره ثبت شرکتهای کرج اقدام نمایند.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام در کرج

۱٫        اظهارنامه و طرح اساسنامه تهیه و به امضاء کلیه موسسین رسیده باشد.

۲٫        افتتاح حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس نزد یکی از بانکها.

۳٫        موسسین باید لااقل ۲۰ درصد سرمایه شرکت را تعهد نمایند و حداقل ۳۵% مبلغ تعهد شده را به حساب شرکت سپرده نمایند.

۴٫        اظهارنامه و طرح اساسنامه تهیه شده به همراه طرح اعلامیه پذیره نویسی که به امضاء کلیه موسسین رسیده را به اداره ثبت شرکتها تسلیم نمایند.

۵٫        پس از مطالعه طرح اظهارنامه ، طرح اساسنامه و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام، اداره ثبت شرکتها اجازه انتشار اعلامیه پذیره نویسی سهام را صادر می نماید.

۶٫        ظرف مهلتی که در اعلامیه پذیره نویسی معین گردید، علاقه مندان می توانند به بانک مراجعه نموده وحداقل تعداد سهامی را که موسسین در اعلامیه خود ذکر کرده اند را خریداری نمایند. (به این سهام اولیه ورقه تعهد سهام می گویند که می بایست مطابق ماده ۱۳ لایحه اصلاحی قانون تجارت تنظیم شده باشد)

۷٫        پس از تائید بانک مبنی بر اینکه کلیه سهام شرکت تعهد گردیده و حداقل ۳۵% از کل سرمایه واریز شده ، گواهی بانکی مذکور با انضمام کپی شناسنامه و کارت ملی موسسین و پذیره نویسان (خریداران سهام) با انضمام صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که هیأت مدیره و بازرسین در آن انتخاب شده است و قبولی سمت خود را اعلام نموده اند به علاوه ی اساسنامه تصویب شده به اداره ثبت شرکتها تحویل و نهایتا شرکت به ثبت خواهد رسید.

برای ثبت شرکت ، باید مدارک زیر به مرجع ثبت داده شود :

  • اظهارنامه که به وسیله مؤسسین تکمیل و امضا می شود .
  • اساسنامه مصوب مجمع عمومی مؤسس .
  • صورتجلسه مجمع عمومی مؤسس که حاوی اسامی و مشخصات اعضای اولین هیأت مدیره و بازرس یا بازرسان ، اعم از اصلی و علی البدل ، می باشد .
  • اعلامات قبول سمت اعضای هیأت مدیره و بازرس یا بازرسان که پس از انتخاب شدن ابراز داشته اند .
  • صورتجلسه اولیه هیأت مدیره دایر بر تعیین مدیر عامل و حاوی نام و مشخصات و حدود و اختیارات وی.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

2 × 1 =